موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط

سمينار

گام به گام فرایند درس سمینار از اخذ تا ارایه

مطابق آئين نامه آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري نحوه پذيرش در مقطع کارشناسي ارشد به دو روش آموزشی-پژوهشی و آموزشی بوده که آموزش مجازی بصورت آموزش محور ارایه میشود .که نياز به پايان نامه ندارند ولي درس روش تحقيق و سمينار  ( تنها درس دو واحدي عملي ) که جز دروس اصلي آنها مي باشد نحوه اخذ و گذراندن آن با ساير دروس نظري متفاوت مي باشد که در اين صفحه به صورت گام به گام مراحل ذکر مي شوند تا دانشجويان گرامي به نحو صحيح مراحل را سپري نمايند.

 1. اخذ درس روش تحقيق و سمينار مستلزم گذراندن حداقل 18 واحد از دروه کارشناسي ارشد مي باشد.
 2. بعد از اخذ درس در ثبت نام ترم و يا حذف اضافه بايد در کلاس آنلاين روش تحقيق که بعد از اتمام تاريخ حذف و اضافه تشکيل مي شوند شرکت نمود و نهايتا در امتحان آنلاين روش تحقيق شرکت و نمره اين امتحان را اخذ نمائيد. 25 درصد کل نمره از اين امتحان مي باشد.
 3. ابتداي هر ترم موضوعات و عناوين علمي  سمينار از طريق مدير گروه محترم اعلام در اين صفحه و همچنين در بخش اطلاعيه هاي صفحه اصلي سايت درج مي شوند .
 4. تکميل فرم انتخاب موضوع و استاد سمينار توسط دانشجو و ارسال آن از طريق اتوماسيون اداري سامانه به مدير گروه جهت انتخاب يکي از شش موضوعي که دانشجو در فرم قيد نموده است. ( دريافت فرم انتخاب موضوع و استاد )
 5. مدير گروه يکي از موضوعات را انتخاب و از سامانه به دانشجو اعلام مي نمايد .
 6. موضوع و استادي که توسط مدير گروه انتخاب شده است را بايد دانشجو در فرم صد سمينار وارد کرده و بعد از تکميل فرم صد براي استاد راهنما از اتوماسيون اداري ارسال شود و حتما از استاد راهنما خواسته شود بعد از تاييد فرم صد آن را براي مدير گروه ارسال نمايد. ( دريافت فرم صد )
 7. فعاليت هاي علمي و پژوهشي در مورد موضوع انتخابي با استاد راهنما مي باشد که دانشجو از طريق مکاتبه بايد با استاد در ارتباط باشد.
 8. بعد از تکميل کليه مراحل علمي و پژوهشي و تهيه مستندات لازم استاد راهمنا بايد تاريخ و ساعت برگزاري ارائه آنلاين سمينار دانشجو را مشخص و به کارشناس فني سامانه ( مهندس سینا لوری - شماره تماس 09168062180  ) اطلاع دهند تا در سامانه آموزش مجازي ( LMS  ) جلسه برگزاري ارايه سمينار را تعريف نمايند.
 9. حتما يک روز قبل از تاريخ برگزاري دانشجو بايد با کارشناس فني سامانه جهت تست سيستم خود ( صداي ميکروفون - تصوير وب کم - آپلود فايل PDF  اسلايد هاي سمينار ) هماهنگي انجام دهد.
 10. دانشجو بايد 30 دقيقه قبل از شروع ارايه در کلاس آنلاين حاضر باشد تا احيانا ايراد يا پشتيباني لازم باشد کارشناس فني بتواند انجام دهد.
 11. بعد از برگزاري ارايه سمينار استاد راهنما بايد نمره ارايه را که 75 درصد کل نمره است را به مدير گروه اعلام نمايد تا نمره فوق با نمره امتحان آنلاين روش تحقيق جمع و نمره کل درس مشخص گردد.
 12. هفته ارائه سمينار در نيمسال اول از 27 تیر الي 30 تیر 1402

عناوين و موضوعات سمينار ترم 2_1401

آئين نامه اجرائی سمینار دانشجویان برخط 

شيوه ارائه کتبي و شفاهي سمينار

فرم تعيين استاد و موضوع سمينار توسط مدير گروه  ( فرم فوق PDF  بوده و بايد پرينت و بصورت دستي تکميل و اسکن شود و براي مديرگروه از سامانه ارسال شود )

فرم تاييد عنوان و استاد سمينار ( فرم صد 100 )

فرمت استاندارد مقاله نويسي  

تمامی حقوق اين سايت، متعلق به موسسه آموزش عالی الكترونيكی برخط می باشد.