موسسه آموزش عالی الکترونیکی برخط

صفحه اخبار

نشست مشترک روسای موسسات آموزش عالی الکترونیکی غیردولتی با جناب آقای دکتر خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم

نشست مشترک روسای موسسات آموزش عالی الکترونیکی غیردولتی با جناب آقای دکتر خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم و مدیران کل معاونت آموزشی سرکار خانم دکتر شمیرانی، جناب آقای دکتر اوحدی و جناب آقای دکتر آهنچیان و نیز رییس کارگروه یادگیری الکترونیکی جناب آقای دکترصفوی و دکتر ناظمی عضو دیگر کارگروه به میزبانی موسسه آموزش عالی مهرالبرز و به صورت آنلاین در روز چهارشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ برگزار گردید.

در این جلسه موسسات آموزش عالی الکترونیکی اهم مباحث و چالش ها و نیازهای خود را بیان داشتند. برخی از موارد مهم مطروحه عبارت بودند از:

 • مشکلات غیر قابل قبول ایجادی از سوی بیمه نسبت به محاسبات پرداختی اساتید
 • فرایند بسیار طولانی هیات جذب و صدمات اقتصادی ناشی از این تاخیر بر موسسات
 • سختگیری های فرایندها که می تواند موجب عدم ‌توسعه منطقی و استفاده از طرفیتهای این موسسات شود
 • امادگی این موسسات برای کمک به بهتر کردن خدمات آموزشهای الکترونیکی سایر موسسات و‌ دانشگاه ها
 • لزوم ‌حمایت از سرمایه گذاری های انجام‌ شده و ‌تجارب ارزشمند این موسسات صرفا الکترونیکی

در ادامه معاونت محترم آموزشی و مدیران کل دفاتر ذیربط ضمن اعلام حمایت راهکارهایی برای تسهیل منطقی فرایندها و کاهش مشکلات مربوطه و همزمان تاکید بر لزوم ‌حفظ و بهبود کیفیت این ‌موسسات، از تلاشهای آنها تشکر کردند. ایشان تاکید کردند که وزارت علوم از توسعه منطقی کمی وکیفی برنامه ها و خدمات موسسات آموزش عالی الکترونیکی حمایت می نماید ولی در عین حال ممکن است در ابتدا لازم باشد قوانین و‌ مقررات مربوطه بتدریج بازنگری شوند تا امکان حمایت منطقی بهتر شود.

ایشان همچنین از اعضاء کنسرسیوم موسسات آموزش عالی صرفا الکترونیکی خواستند با ارائه پیشنهاد برای روزآمد نمودن نظامنامه یادگیری الکترونیکی همکاری لازم را با کارگروه بعمل آورند تا در اولین فرصت نظامنامه جدید برای تصویب در شورای گسترش در اختیار معاونت قرار گیرد.

درخصوص درخواست تسریع در صدور مجوز رشته های موسسات الکترونیکی نیز مقرر گردید با نظر مثبت، متناسب با ظرفیت موسسات مساعدت و اقدام گردد.
در خصوص مشکلات موسسات غیر دولتی در خصوص بیمه و برخورد دوگانه بیمه تامین اجتماعی بین موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی نیز مطالبی در جلسه مطرح گردید و تقاضا شد وزارت علوم در این باب پیگیری هایی در سطح بالا (مابین وزارت عتف و وزارت کار و امور اجتماعی) بعمل آورد.

نظر به وجود ظرفیت پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان مقرر گردید تا وزارت علوم تلاش کند شرایطی فراهم شود که موسسات آموزش عالی الکترونیکی (مجازی ) نیز بتوانند از ظرفیت قانونی لازم پذیرش بدون آزمون دانشجویان مذکور برخوردار گردند.

در پایان جلسه روسای موسسات از زحمات و خدمات معاونت محترم آموزشی و مدیران محترم دفاتر آموزش عالی غیردولتی، گسترش آموزش عالی و برنامه ریزی آموزش عالی و رئیس و اعضاء کارگروه یادگیری الکترونیکی قدردانی نمودند.

0/00 1
  • امتیاز :
  • 0
  • 1
 • تاریخ انتشار : 1399/03/11
 • تعداد مشاهده : 142 بار
تمامی حقوق اين سايت، متعلق به موسسه آموزش عالی الكترونيكی برخط می باشد.